Gdy masz problem z osiąganiem celów

Jest wiele osób, które stawiają przed sobą liczne cele, bardzo pragną je osiągnąć, jednak ciągle coś im w tym przeszkadza. Zwykle stoi za tym odkładanie zadań na później. Niestety tak już jest, że aby osiągnąć coś wymarzonego zwykle po drodze trzeba wykonać cały szereg nudnych i nielubianych zadań. Jak więc sobie z tym radzić?

Stwórz sobie warunki do pracy

Jeśli ciągle coś nie pozwala ci osiągać celów musisz ze swojego otoczenia usunąć wszelkie czynniki, które stoją ci na drodze. Zanim zabierzesz się do pracy koniecznie wysprzątaj biurko. Mają na nim zostać tylko te przedmioty, które są niezbędne przy pracy. Pozbądź się wszystkiego co cię rozprasza. Wyłącz telewizor a telefon najlepiej przestaw na tryb samolotowy. Jeśli rozpraszają cię strony www niezwiązane z twoją pracą możesz je czasowo zablokować.

Jak najwięcej myśl o swoim celu

Załóżmy, że chcesz otworzyć biznes i ciągle brakuje ci odwagi. Powinieneś jak najczęściej wyobrażać sobie jak to będzie pracować na swoim. Myśl przede wszystkim o zaletach tego trybu pracy i wyobrażaj sobie korzyści, jakie uzyskasz. To sprawi, że twój umysł szybko przestawi się na właściwe tory, będzie to swego rodzaju zaprogramowanie go do pracy.

Określ zadanie priorytetowe na dzisiaj

Mając na uwadze osiągnięcie swojego celu określ, które zadania są priorytetowe, to znaczy popychają cię do przodu. Każdego dnia jako pierwsze należy wykonać takie jedno zadanie. Pamiętaj, gdy masz do osiągnięcia złożony cel nie wystarczy, że codziennie będziesz robił cokolwiek. Masz robić przede wszystkim to, co sprawia, że twoje sprawy posuwają się naprzód i jesteś bliżej celu. Gdy już wykonasz w danym dniu swoje najważniejsze zadanie z pewnością poczujesz satysfakcję i z chęcią wykonasz jeszcze kilka drobniejszych i mniej ważnych zadań.
Pamiętaj, że jeśli tylko zechcesz osiągniesz każdy cel. Warto dobrze zaplanować swoją pracę i być konsekwentnym w działaniach. Aby wzmocnić motywację zawsze warto wizualizować sobie cel.